Kdo vlastně jsme?

Nejsme pouze prodejci a výrobci, ale především chovatelé...


Něco o mně - Gabriela Mařáková Železná


Zvířata jsou můj svět...

Chovám zvířata a v souvislosti s tím neustále sleduji trendy ve zvířecím světě. Zajímám se o výživu zvířat, o možnosti jejich chovu, o výcvik... a ze všeho nejvíc mě baví povídat si o nich s lidmi, kteří zvířata milují stejně jako já. Můj osobní přístup k jednotlivým klientům a jejich mazlíčkům je pro mě velice důležitý. A na rozdíl od všech profesí, které jsem kdy dělala, tady mám úplnou jistotu v tom, že to, co dělám, plyne z mého nejhlubšího přesvědčení. Nechci pracovat se zvířaty proto, abych vydělala peníze, chci být pro své zákazníky a jejich zvířata užitečná. A těší mě zpětná vazba, kterou od lidí a jejich zvířat mám.

Ta odezva je mnohaletá. V absolutní většině nádherná. A je z různých stran: Od lidí, kteří mě poznali jako chovatelku – roky se věnuji chovatelství psů, králíků, morčat a želv. Od odběratelů, kteří ocenili možnost pořídit si domácího mazlíčka přímo od nás a od našich partnerů – z prověřeného chovu. Od zákazníků, kteří v našich pet-shopech ocenili osobní přístup, znalost a dlouhodobou zkušenost. Od dětí a učitelů, kteří v posledních letech navštěvují naše výukové programy a oči jim září. I od televizních a streamových diváků, od rozhlasových posluchačů a také od čtenářů lifestylových časopisů – ti všichni už našli cestu do Chovatelské archy. A jejím prostřednictvím k přátelskému soužití se zvířaty. Zvířata jsou teď možná i jejich svět. Alespoň to bych si určitě přála.

Zvířata jsou NÁŠ svět...

Něco o mně - Jíří Mařák


Jsem dlouholetým chovatelem plazů, především suchozemských želv. Díky svému nadšení a zkušenostem se mi podařilo stabilizovat několik fungujících skupin suchozemských želv, u kterých se daří pravidelně odchovávat mláďata.

V roce 2005 jsem se jako jeden z prvních chovatelů v Čechách začal věnovat chovu fidžijských leguánů a momentálně se věnuji chovu varanů, phrynosom, phelsum, agam, chameleonů a bazilišků.

Jsem především člověk s velkým vztahem ke zvířatům a k přírodě. Tyto své dvě velké lásky jsem dokázal díky uměleckému citu a tvořivým schopnostem spojit v jedno velké umění a tím je právě tvorba paludárií a terárií. Při každé zakázce se vždy pečlivě věnuji každému detailu, protože právě spojení jednotlivých detailů vede k dokonalému vytvoření celku. Pohled do kteréhokoli mého terária či paludária dokáže vytvořit dokonalý pocit iluze Vaší přítomnosti v přírodní krajině.