Rodičům a dětem

Chovatelská Archa je bezpečné místo, které dětem a rodičům názorně ukazuje, co obnáší rozhodnutí pořídit si domácího mazlíčka.

Odmalička jsou děti zvířaty fascinovány, jejich první slova patří zvukům pejska a kohoutka a po krátké době přichází touha dítěte po nějakém vlastním domácím mazlíčkovi. A tak když se pak skutečně rozhodujeme, jakého mazlíčka pořídit do naší domácnosti, často váháme.

Proto je tu Chovatelská archa: aby se měla rodina kde inspirovat a se zvířetem se předem seznámit. Právě a teprve při osobním setkání získáte povědomí o tom, co chov konkrétního mazlíka obnáší. A my Vám k tomu poskytneme veškeré potřebné informace i naše mnohaleté know-how.

V současnosti se nejčastěji setkáváme s tím, že děti touží po zvířeti, se kterým mají největší a kolikrát i jedinou zkušenost „z internetu“.  Sociální sítě jsou plné krásných fotek a videí: pejsků, co předvádějí triky, roztomilých králíčků stříhajících ušima, morčátek a pestrobarevných chameleonů.

Ale lidé nemají možnost dostat se do přímého kontaktu se zvířetem, dotýkat se ho, poznat jeho charakteristický zápach, pozorovat ho v jeho chovném zařízení, které má své specifické nároky pro daný druh zvířete. Ty zná – spolu s povahou zvířete – jeho chovatel. Člověk, u něhož zvíře vyrůstalo. Přemýšleli jste někdy o tom, jak fajn by bylo promluvit si o vašem zvířeti se zkušeným chovatelem?

Pomůžeme vám vybrat vhodné zvíře do vaší domácnosti

Upozorníme vás na všechno důležité, na klady i zápory chovu daného zvířete.

Kde vašeho mazlíčka najdete?

Pomůžeme Vám vybrat zvířecího přítele přímo z našich chovných skupin, anebo Vám doporučíme ověřeného chovatele.

Vhodné prostředí

Poznáte možnosti, jak připravit vhodné prostředí – ubikaci, která bude vyhovovat
specifickým nárokům Vašeho nového mazlíčka.

Krmivo

Seznámíme vás s podrobnými výživovými nároky daného zvířete a poradíme s výběrem krmiva.

Jak se zvířátkem zacházet

Naučíme vás se s Vaším novým mazlíčkem vhodně manipulovat – tak, abyste Vy a Vaše děti neublížili sobě ani jemu.

Výcvik a hry

Nasměrujeme Vás na možnosti zpestření společného „lidsko-zvířecího života“, a to formou výcviku a her; poradíme, kde můžete získat další cenné rady a konkrétní pomoc při výchově a výcviku zvířete.

Jaká zvířátka u nás najdete?

Chovatelská Archa se věnuje zejména takovým druhům zvířat, která jsou lidmi nejčastěji žádána.  Momentálně u nás najdete chovné skupiny několika druhů křečíků, křečků, myšek, osmáků, pískomilů a chovné skupiny morčat a zakrslých králíčků. Dále u nás najdete skupinku atraktivních zdrobnělých slepiček hedvábniček a tříčlenné stádo mini koníků. Nechybí ani skupinka surikat. Chovatelská archa se profesionálně věnuje chovu plazů, z této živočišné třídy skupiny u nás najdete několik druhů želv, hadů a také ještěrů včetně agam a chameleonů.

Smyslem tohoto chovatelského projektu je bezpečné a radostné soužití. Máme jednoduchou ambici:

  • naučit lidi správně pečovat o domácího mazlíčka
  • naučit lidi pozorovat svého zvířecího přítele
  • a při tom všem nezapomínat na to, že jsme to byli my, lidé, kdož jsme se pro ně rozhodli, a tedy že se naše zvíře bude mít jen a jedině tak, jak mu to my a naše rodina umožníme!

Od nás se dozvíte, jak vytvořit zvířeti dobré podmínky pro Váš společný život. Naučíme vás mazlíčka správně vnímat. Pokud dokážete zvíře dobře pozorovat, naučí Vás hodně nejen o sobě, ale i o Vás a Váš život to nesmírně obohatí.

Chovatelská Archa Vás upozorní i na trampoty, které chov jednotlivých druhů zvířat může přinášet. I starost, nehody a bláznivé situace patří k životu. Naučíme Vás je předvídat, zvládat a umět se jim zasmát.

Rádi Vám s čímkoliv poradíme!